Türkiye'nin İnşasına Yardım Etmek ve Çin'in Hikayesini Anlatmak

Türkiye'nin İnşasına Yardım Etmek ve Çin'in Hikayesini Anlatmak

Dünya inşaat makineleri sektöründe ilk üçe giren tek Çinli marka olan XCMG. Ayrıca Avrasya kıyılarını Ege kıyılarına bağlayan uygar bir ülke olan Türkiye…

2000 yılında Türkiye pazarına girmesinden bu yana, XCMG 22 yıldır Türkiye pazarına derinden dahil olmuştur ve ayrıca Çin-Türkiye ilişkilerinin dostane gelişiminin iniş ve çıkışlarına da tanıklık etmiştir. XCMG, sadece Çin-Türkiye ilişkilerinin tanığı değil; aynı zamanda Çin-Türkiye ekonomik, ticari ve kültürel alışverişlerinin de içinde yer almış, bunları kolaylaştırmıştır.

2022'nin başında, Çin kültürünü temsil eden nitelikteki Çin ejderhası ile süslenmiş GR2205 greyderi ve Suzaku şeklinde boyanmış ZL50G yükleyicisi okyanusları aşarak masmavi Türkiye'ye ulaşmıştır. Türkiye'deki Komatek Makine Fuarı'nda GR2205 ve ZL50G, mükemmel performansları ve Çin kültürünü yansıtan göz alıcı tarzlarıyla büyük ilgi görmüştür! Bugün sahada Çin ulusal tarzını yansıtan tarzdaki desenlerle boyanmış XCMG ürünleri, Türkiye'ye Doğu kültüründen efsaneler anlatıyor.

Çin ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 51. yıl dönümü vesilesiyle, Çin finansmanı ile Türkiye topraklarında çalışmalarını sürdüren, önde gelen bir kuruluş olan XCMG; diğer Çinli ve Türk şirketlerle birlikte iki ülkenin ekonomik kalkınmasına yardımcı olmak, iki ülke arasındaki dostlukları geliştirmek ve iki tarafında kazançlı çıkmasını sağlayabilmek için çalışıyor.