İş Birliğinde Dev Adım

İş Birliğinde Dev Adım. Türkiye - Çin Kültür ve İş Geliştirme Forumu Ankara’da düzenlendi.

İş Birliğinde Dev Adım

Türkiye - Çin Kültür ve İş Geliştirme Forumu Ankara’da düzenlendi.

  • Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında Türk-Çin diplomatik ilişkilerinin 50. yılı dolayısıyla düzenlenen forumda, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra dostluk ve kültürel bağların güçlendirilmesi için fikir teatisinde bulunuldu.
  • Ana sponsorluğunu ICBC Bank’ın yaptığı, 5-7 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenen forumda; toplantı ve paneller hibrit (online ve offline) olarak gerçekleşti. Fiziki olarak salona stantlarını kuran firmalar, sanal ortamda da stant açtılar.
  • Pandemi nedeniyle Çin’den Türkiye’ye gelemeyen firmalar, online bağlantı kurarak Türk firmalarıyla B2B görüşmeler yaptılar. Kültür ve İş Geliştirme forumuna Türk ve Çinli firmalar ve ziyaretçiler yoğun bir katılım gösterdiler.

Türkiye - Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerinin başlamasının 50.yılı nedeniyle Ankara ATO Congresium’da“Türkiye-Çin Kültür ve İş Geliştirme Forumu” düzenlendi. Forumda Türkiye ve Çin arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra dostluk ve kültürel bağların da güçlendirilmesine ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Foruma, Çin Halk Cumhuriyeti’nden; Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı ZHANG Xu, Ticaret Bakan Yardımcısı REN Hongbin, Gümrükler Genel İdaresi Bakan Yardımcısı WANG Lingjun, Ankara Büyükelçisi LİU Shaobin, Çin Sanayi ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ZHOU Yanquan, Ekonomi ve Ticaret Elçi Müsteşarı Dr. LIU Yuhua, Kültür Müsteşarı SHI Ruilin, Çin Seyahat Acenteleri Birliği Genel Sekreteri SUN Guizhen ile Türkiye’den TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Beşer ile Başkan Yardımcısı Kemal Erdoğan konuşmacı olarak katıldı.

Ana sponsorluğunu ICBC Bank’ın yaptığı, 5-7 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenen forumda; toplantı ve paneller hibrit (online ve offline) olarak gerçekleşti. Fiziki olarak stantlarını salona kuran firmalar, sanal ortamda da stant açtılar. Pandemi nedeniyle Çin’den Türkiye’ye gelemeyen firmalar online bağlantı kurarak Türk firmalarıyla B2B görüşmeler yaptılar. Kültür ve İş Geliştirme forumuna Türk ve Çinli firmalar ve ziyaretçiler yoğun bir katılım gösterdiler.