Aromatik Bitki ve Baharatın Ülkemizdeki Öncüsü Günse Yaprak Baharat

Mert YALÇIN Köşe Yazısı - "Aromatik Bitki ve Baharatın Ülkemizdeki Öncüsü Günse Yaprak Baharat"

Aromatik Bitki ve Baharatın Ülkemizdeki Öncüsü Günse Yaprak Baharat

Aromatik Bitki ve Baharatın Ülkemizdeki Öncüsü

Günse Yaprak Baharat

Mert YALÇIN
Günse Yaprak Baharat Yönetim Kurulu Başkanı

  • "Akdeniz ülkeleri arasında defne yaprağının en fazla yetiştiği yer ülkemizdir ve dünya defne yaprağı talebinin %80’ine yakın kısmını karşılayan Türkiye bu üründe en önemli tedarikçi ülke konumundadır. Şirketimiz bunu avantaja çevirerek ilk üretim ve ihracatını defne yaprağı üzerinde gerçekleştirmiş olup, defne yaprağını üretim skalasının başında öncelikli ürün olarak konumlandırmıştır."
  • "Firma olarak en önemli politikamız; müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyeti ile firmamızın günden güne büyümesi, üretimimizin sürekli iyileştirilmesi, bununla beraber gelecek yıllarda sektörde ilk akla gelen firmalar arasında olmayı hedeflemektedir."

Aromatik bitki ve baharat üretimi konusunda öncü olan firmamız, GÜNSE YAPRAK BAHARAT Mersin merkezli olup 2017 yılında Mersin ve Hatay’da aktif halde ticari hayatına başlamıştır. Şifalı bitkileri doğadan toplayıp özenle işleyerek, insan kullanımına uygun yüksek kalitede ürünlerle hizmet etmeyi amaçlamıştır.

Akdeniz ülkeleri arasında defne yaprağının en fazla yetiştiği yer ülkemizdir ve dünya defne yaprağı talebinin %80’ine yakın kısmını karşılayan Türkiye bu üründe en önemli tedarikçi ülke konumundadır. Şirketimiz bunu avantaja çevirerek ilk üretim ve ihracatını defne yaprağı üzerinde gerçekleştirmiş olup, defne yaprağını üretim skalasının başında öncelikli ürün olarak konumlandırmıştır. Bununla beraber, bölgemizdeki diğer doğal tarım ürünlerinin farklılık ve bolluk avantajını kullanarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Defne yaprağı, adaçayı, kekik, biberiye, keçiboynuzu (harnup) başta olmak üzere ve diğer aromatik bitki ve baharatların üretiminde de hızla yol alarak geniş müşteri kitlesine ulaşmıştır.

Çoğu ürün için üretim aşaması hemen hemen aynıdır. Her ürünü özenle bölgesinden toplatıp kurutma fırınlarında ürüne göre belli ısı derecelerinde kurutmaktayız. Ürünleri, kurutma işleminden sonra müşteri talebine göre işleyerek paketlemekte ve ihraç etmekteyiz. 

Yıllar içinde firmamız daha deneyimli ve piyasada tanınan bir isim haline gelmiş, dikkate değer bir üretim ve ihracat kapasitesine ulaşmıştır. Müşteri portföyü genişlemiş ve bununla beraber dünya çapında da tanınmaya başlamıştır.

Rekabetçi fiyatlar, yüksek kaliteli ürünler ve zamanında sevkiyatla birlikte en üst düzeyde müşteri memnuniyetine ulaşma kararlılığı, şirkete her geçen gün daha fazla değer katmış ve sayıları her geçen gün artan iş ortaklarımız arasında önemli bir güvenilirlik sağlamıştır.

Firma olarak en önemli politikamız; müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyeti ile firmamızın günden güne büyümesi, üretimimizin sürekli iyileştirilmesi, bununla beraber gelecek yıllarda sektörde ilk akla gelen firmalar arasında olmayı hedeflemektedir.