AKKENT&OTTOMAN TURKİSH DELİGHT "GELENEKSEL TÜRK LOKUMUNA MODERN DOKUNUŞLAR YAPIYORUZ"

Ahmet AKKENT Köşe Yazısı - AKKENT&OTTOMAN TURKİSH DELİGHT "GELENEKSEL TÜRK LOKUMUNA MODERN DOKUNUŞLAR YAPIYORUZ"

AKKENT&OTTOMAN TURKİSH DELİGHT "GELENEKSEL TÜRK LOKUMUNA MODERN DOKUNUŞLAR YAPIYORUZ"
AKKENT&OTTOMAN TURKİSH DELİGHT "GELENEKSEL TÜRK LOKUMUNA MODERN DOKUNUŞLAR YAPIYORUZ"

Tatlı olan her şey hayatı gülümseyerek yaşamamıza sebeptir.

Biz de Akkent olarak helvasıyla ünlü Akşehir’den yola çıkıp Afyon’da yerleşip şekerleme üretimimizi 4 kuşaktır sürdürüyor; gülümseten lezzetleri büyük bir özenle sizlerle buluşturuyoruz. Hacı Abdullah’ın helva ve pekmez üretimi ile başlayan bu hikâyeyi Nihat ve Mahmut Akkent kardeşler, lokum ile devam ettirmişlerdir. Bugün bizde 4.kuşak olarak 4 kıtada 16 farklı ülkeye ürettiğimiz müthiş Türk lokumunu ulaştırmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz.

Her ne kadar “lokum” adı dilimize Arapça "rahat-ul hulküm" (boğaz rahatlatan) kelimelerinden geçse de dünya üzerinde bilinen Türk lokumudur. Ülkemizde ise lokumun başkenti Afyonkarahisardır.

Lokum geleneksel yöntemlerle üretilen milli bir değerdir. Bizde bu değerli ve geleneksel ürünü en yüksek kalitede ham maddeler kullanarak yüksek hijyen kalitesiyle üretmekteyiz. Firmamız %100 yerli sermayeli kuruluştur.  Deneyimli, alanında uzman 45 personeli ile üretime devam etmekte, üretimin %55’i farklı ülkelere ihraç edilmektedir. Firmamız 1750 m² kapalı alanıyla, 1120 ton yıllık kapasite (artırılmaya uygun) ile üretimine devam etmektedir.

Tüm ham maddelerimizi (Non-GMO ) Genetiği Modifiye edilmemiş olarak temin ediyoruz. Kullandığımız  kuruyemişler fumigasyon işlemi yapılmış olup iklimlendirilmiş alanlarda muhafaza edilmektedir. Pancar şekeri dışında hiçbir tatlandırıcı veya şeker şurubu kullanılmamaktadır.

Firma olarak tescilli iki markamız olan “AKKENT” ve “OTTOMAN” isimleri ile lokum dünyasının iddialı lezzetleri arasında bulunmaktayız. Ottoman markası ile İstanbul’da 2016 yılında Galata ve Taksim mağazaları hizmete sunulmuş olup; her iki mağazada İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin damak zevklerine hitap etmektedir.

Lokumun tüm dünyada gastronomi alanında ülkemiz açısından önemli bir yer edindiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu doğrultuda; Ottoman olarak 2022 yılı Şubat ayında dünyanın sayılı projeleri arasında olan  GALATAPORT’da yerimizi aldık. Projenin Paket Postanesi kısmında toplamda  165 m² alan içerisinde ürettiğimiz ürünler dışında geleneksel Türk tatları ve cafe konseptinde İstanbul’ un eşşiz boğaz manzarası eşliğinde yeme içme alanında oldukça iddialı bir mağaza olarak hizmet vermekteyiz. Hedefimiz, kalite çizgimizi bozmadan ürünlerimizi ulaşabileceğimiz en uzak noktalara taşımak ve Galataport ile Ottoman markası altında farklı ülkelerde büyük küçük herkesin damağında güzel tatlar bırakmak…

AKKENT&OTTOMAN TURKİSH DELİGHT "GELENEKSEL TÜRK LOKUMUNA MODERN DOKUNUŞLAR YAPIYORUZ"